Отримати консультацiю юриста
Назад
Вчені заявили про 14 нових випадків лікування від ВІЛ 11:22 27-03-2013

Через два тижні після повідомлення про дитину, яку вдалося вилікувати від ВІЛ, вчені заявляють про те, що подібне лікування можна застосовувати у відношенні до дорослих пацієнтів, повідомляє New Scientist.

 

Дослідники з Інституту Пастера проаналізували історії хвороби 70 чоловік з ВІЛ, які піддавалися антиретровірусній терапії через 35 днів - 10 тижнів після зараження.

 

Всі учасники дослідження в певний момент відмовилися від прийому медикаментів з тієї чи іншої причини. Наприклад, пише видання, деякі не хотіли продовжувати терапію, а інші перервали її по рекомендації лікарів.

 

У більшості спостережуваних після відмови від антиретровірусної терапії виникав рецидив, і хвороба поверталася на початковий рівень. Однак у 14 з них - чотирьох жінок і десяти чоловіків - хвороба не повернулася після відмови від препаратів.

 

Медики відзначають, що в їх крові цих 14 пацієнтів все ще знаходять ВІЛ, проте на такому низькому рівні, що вони не потребують продовженні антиретровірусної терапії.

 

Роки без лікування

 

За словами професора Асье Саеза-Сірьона, в середньому ті пацієнти, що побороли ВІЛ, обходилися без будь-яких ліків протягом семи років. Один з них не відновлював лікування протягом 10 років.

 

"У них ще залишається вірус, однак вони можуть дуже довго обходитися без таблеток", - додав Саез-Сірьон.

 

Раніше медики зі США заявили про випадок вилікування дитини, народженої з ВІЛ. За словами лікарів, повторні тести не виявили в організмі дитини слідів вірусу.

 

Професор Саез-Сірьон вважає, що це підтверджує висновки їхнього дослідження, однак багато що тут вирішує термін початку лікування. Доведена ефективність антиретровірусної терапії лише при ранньому втручанні.

 

"Є три переваги раннього початку лікування", - говорить Саез-Сірьон. - "Вірус фактично консервується, це заважає його подальшій трансформації і допомагає імунній системі контролювати ВІЛ".

 

Швидке реагування

 

Подальші дослідження показали, що 14 пацієнтів, які побороли ВІЛ, не були носіями особливого гена, резистентного до ВІЛ - таких людей на планеті лише 1%. Природні регулятори швидко пригнічують інфекцію, в той час як спостережувані вже мали серйозні симптоми хвороби, які привели їх до лікування на ранній стадії. Відповідно, подолати хворобу їм допомогло саме своєчасне медичне втручання.

 

В даний час дослідники намагаються з'ясувати, чи існували якісь додаткові фактори, що сприяють придушенню ВІЛ в цих 14 випадках, і які пояснили б, чому лікування ефективне саме на ранній стадії. Виявивши їх, медики зможуть удосконалити методику лікування до повного позбавлення від вірусу.

 

За словами старшого радника з ВІЛ/СНІДу у Всесвітній Організації Охорони здоров'я Ендрю Болла, рання діагностика ВІЛ часто неможлива, так як люди бояться звертатися в медичні установи, побоюючись гонінь і дискримінації.

 

Відзначимо, що в минулому році в Україні зареєстрували 3870 випадків смертей, обумовлених СНІДом. Однак, за даними офіційної статистики, в минулому 2012 темпи поширення ВІЛ-інфекції знизилися в порівнянні з 2011 роком.

 

ВІЛ