Отримати консультацiю юриста
Назад
Завдяки оперативним та професійним діям юриста ВБО «ВПР «Гідність» Бабічука Дмитра була подолана дискримінація в зв’язку з ВІЛ зі сторони працівників клініки"Angelholm." 16:46 21-08-2013

У липні 2013 року до керівника ВБО «ВПР «Гідність» Бордуніс Тетяни за юридичною допомогою звернулась мешканка  Одеської області В. з приводу відмови  в лікуванні після того, як лікарі дізнались про її  ВІЛ - статус. Керівник організації  доручила розібратись з цією ситуацією та допомогти В. юристу проекту в Чернівецькій області Бабічуку Дмитру.

Разом з юристом Бабічуком Дмитром В. знову звернулася до клініки "Angelholm" щодо проходження обстеження і відповідного лікування. Юрист роз’яснив лікарям, що рівність та недискримінація - непорушні принципи у всіх міжнародних угодах про права людини, а відповідно до українського законодавства  дискримінація у зв’язку з ВІЛ заборонена. Дискримінація особи на підставі наявності в неї ВІЛ-інфекції, а також належності людини до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ забороняється. В результаті своєчасного втручання юриста Бабічука Дмитра в ситуацію, що склалась відносно лікування жінки з ВІЛ, В. пройшла повне обстеження в клініці. Лікарями клініки було прийнято рішення про призначення В. терапії та медикаментозного лікування.

            В. отримала професійну юридичну та медичну допомогу та уникнула хірургічного втручання. Наразі почуває себе чудово та задоволена допомогою. Більше  про цей випадок можна дізнатися  в рубриці сайту «Кращі практики».